Kes aitab farmeril 2,5 laktatsioonist keskmiselt jõuda 5. laktatsioonini?

Põllumajandustootjal on farmis palju spetsialiste: loomaarstid, sööda nõustajad, insenerid, seemendustehnikud, materjalitarnijad. Kes neist võiks aidata farmeril 2,5 laktatsioonist keskmiselt jõuda 5. laktatsioonini?

Müüja-konsultandi jaoks ei ole alati nende esmaseks prioriteediks keskenduda loomade heaolule. Sööda nõustajatele võib olla huvitav müüa kallimat sööta kui keskenduda pidamise ja juhtimise lihtsamatele lahendustele. Materjalitarnijad võivad rohkem hoolitseda mattide müümise eest, sest neil on see kasulik, kui et see on lehmade jaoks parim. Isegi loomaarstid teenivad raha müües ravimit. Põllumajandustootjad väärivad nõustajat, kes neile väljakutseid esitab ja aitab neil paraneda, mitte alati minna odavaima võimaluse juurde. Võib lubada, et kulud teenitakse pikaealisuse, tervise ja töö rõõmu kuhjaga tagasi

Iga haige lehm maksab 300 eurot keskmiselt. Ja palju vaeva.

Iga laktatsioon, mille kaotad, tuleb kompenseerida uute noorte mullikatega. Mullikate kasvatamise keskmised kulud olid 2016. aastal 1100 eurot. Tiine mullika hind turul oli ja on 1500€.

Lüpsilehmad toodavad rohkem hilisematel laktatsioonidel parema söödaväärinduse arvelt, aga farmerid kaotavad selle lisanduva toodangu lõplikult.

CowSignals