Koos suudetakse leida paremaid, tihti isegi parimaid lahendusi ja loodetud tulemused saabuvad kiiremini
Inimene on koolist kaasa saanud arvamuse, et inimene peab üksi hakkama saama, ta ei tohi küsida teistelt abi ega ka ise seda teistele pakkuda. see on nn. "varjatud haridus", millest polnud meil kellelgi pääsu. Need, kes soovisid aidata, said karistada. Kontrolltöö ajal, kui üks laps pakkus abistava käe teisele, said mõlemad karistada.

Lapsed on sunnitud raamidesse, kus isiksuselt on võetud võimalus olla ise enda peremees ja omada isiklikku arvamust. Koolis peab iga laps ise hakkama saama ja ei tohi kasutada teiste abi, mis hullem, et tohi abistada ka endast nõrgemat. Kas see on ikka õige? Kas see tagab meie laste edukuse tulevikus? Mina julgen selles kahelda. Mina arvan, et edukuse võti on koostöö. Ükski inimene pole spetsialist igas valdkonnas. Mina kui loomakasvatusharidusega inimene, ei ole kursis ehitus valdkonnaga. Ma ei tea ja ei tahagi teada sellest kõike. Ma leian endale appi spetsialistid, kes teavad ja oskavad mind minu mures aidata. Selleks, et ma saaksin tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad ja olla oma tegemistes edukas, vajan ma teiste abi. Peale selle, et me oleme lapsest peale koguaeg kellegi ütluste järgi toiminud, oleme ka jooksvalt läbi elu teistega võistelnud. Meid on pandud pingeritta paremast halvemani. Kas see oli ikka vajalik? Kuidas see mõjus meie enesehinnangule?

Teen ettepaneku veisekasvatusspetsialistidel ühiselt oma probleemidele lahendusi leida. See tagab suurema edu võrreldes üksi hakkama saamisega. Spetsialistid, ühendage oma oskused ja kogemused. Mida edukamad on teised teie ümber, seda edukamad olete ka teie. Igaüks teist on mingil alal osav ja mingil alal mitte nii osav. Sellepärast tulebki kasutada võimalut saada abi oma nõrgale oskusele neilt, kes on sellel alal tugevad. Nende tugevus tuleb sellest, et nad on pidanud selle probleemi kord juba lahendama.

Minu sõnum on see, et ühes koos suudetakse leida paremaid, võibolla isegi parimaid lahendusi ja loodetud tulemused saabuvad kiiremini!