Kuidas võtta kasutusele uus tehnoloogia, näiteks mobiilne rakendus tööaja mõõtmiseks ilma pisarate ega juuste väljakakkumiseta. Ehk kuidas tõhusalt juhtida kasulikku muutust meeskonna töös.

Kuidas häälestuda tõhusalt muutusteks ja uue kasutusele võtmiseks? Teades, kuidas muudatusi tõhusalt juhtida, on ka kohutavad ja keerulised üleminekud lihtsamad.

Mis on muudatuste juhtimise protsess? Mõiste „muudatuste juhtimise protsess” on tõenäoliselt midagi, mida olete varem kuulnud. Siinkohal räägime lühidalt ja lihtsalt sellest, kuidas teatud olulised muudatused ettevõttes sisse viia - näiteks kui soovite kasutusele võtta mõne uue tehnoloogia või juurutate uusi tegevusi. Näiteks soovite hakata elektrooniliselt tööaega mõõtma ja arvestust pidama.

Muutused igapäeva elus võivad osutuda keeruliseks, eriti kui suurte ettevõtete erinevates üksustes tundub, et neil on endal vajalikud meetodid ja rakendused juba olemas.

5+1 näpunäidet muudatuste tegemiseks oma meeskonnas

1. Pöörake tähelepanu individuaalsetele muutustele.

2. Arutage nii eeliseid kui ka puudusi.

3. Eeskuju – see võite olla Teie!

4. Leidke mõjutajad - Nad on influencer'id

5. Mõista vastupanu, mitte ära võitle selle vastu!

6. last but not least - Premeerige!

Muutus võib olla hea ja muutuste juhtimine võib olla halb.

Mida selleks vaja on teada? Järgnevalt veel 5 punkti, kuidas muudatusi käsitleda - ilma liigse kaose või stressita.

1. Selgitage mis on ootus

2. Esitage piisav selgitus

3. Kaasake meeskond

4. Võtke tibu sammud

5. Valmistuge tagasilöökideks 

Kuigi me kõik oleme päris palju juba pingutanud, võib see siiski olla vaieldamatult keeruline, kui peate juhtima oma projekti ja/või meeskonda muutustes. Hea uudis on aga see, et see pole võimatu - vähemalt siis, kui olete valmis juhtimise infot aktiivselt jagama.

Proovige neid nõuandeid ning kogu meeskond saab kindlasti soovitud muudatustega hakkama minimaalse nutmise ja juuste kitkumisega  ;)

Terake - mobiilne tööaja mõõtmine