Töötajate efektiivsuse mõõtmine on üks olulisemaid osasid meeskonna juhtimisel, see annab võimaluse Sinu ettevõttel toimida kõige tõhusamalt. Allpool on välja toodud 5 erinevat võimalust, kuidas saaksid mõõta töötajate efektiivsust.

5 võimalust töötajate efektiivsuse mõõtmiseks

1. Eesmärkide põhine juhtimine
See on tõenäoliselt kõige levinum viis töötajate efektiivsuse mõõtmiseks. Eesmärgid on seatud perioodiliselt, kas iga päev, iga kuu, iga kvartal või iga aasta ja ülevaate saab iga seatud eesmärgi lõppemisel teatud perioodil. Kui eesmärk on täidetud, saab paika panna uued sihid. Seatud esmärkide täitmist on Sul lihtne jälgida – kas töö on tehtud või mitte.

2. Jõudlusele keskendumine
Kui soovid, et töötajad keskenduksid ainult ülesannetele, mis on ettevõtte edukuse jaoks otsustava tähtsusega, siis võid vaadata, kui palju aega töötajad kulutavad teistele tegevustele, mis pole seotud tööga. Samuti võid jõudluse statistikat vaadata erinevatel aegadel päeva jooksul, et näha, kas töötajatel on mingitel ajahetkedel tüüpilist töövõime langust. Neid teadmisi saad kasutada ettevõtte jaoks, et luua efektiivsemaid viise töö planeerimiseks.

3. Töötajate rahulolu hindamine
Õnnelikumad töötajad on tavaliselt palju töökamad ja suudavad luua rõõmsa harmoonilise töökeskkonna, kuhu töötajat tahavad tulla ja tööd teha. Töötaja rahulolu on ka väga heaks indikaatoriks töötajate liikumise kohta tulevikus. Inimesed, kes pole oma tööga rahul, suure tõenäosusega lahkuvad. On tehtud ka uuringuid, et inimesed, kes on õnnelikud oma tööd tehes ja olles keskkonnas kus on hea olla, on nõus leppima ka väiksema palgaga, sest emotsionaalne rahulolu on olulisem kui suurem palganumber pangakontol.

4. Sobivad töötajad tööde tegemiseks
Töötajad on erinevad ja töö iseloomud on erinevad. Mõni töötaja saab ühe tööga kiiremini valmis kui teine ja vastupidi. Analüüsi ettevõtte siseselt töödele kulunud aega ja tehtud töö lvaliteeti. Seda tehes saad paremini suunata tööülesannete täitmist õigetele töötajatele. Peale selle, et töötaja on efektiivne tööülesannete täitmisel on ta ka õnnelikum.

5. Tööle kulunud aja mõõtmine
Loodud on mitmeid võimalusi tööaja mõõtmiseks digitaalselt näiteks mobiili rakendusega. Mis annab Sulle kiiresti ülevaate tehtud töödest ja kulunud ajast. Lihtne viis muuta töötaja tööaja sisestamine ettevõttele veelgi kasulikumaks. Kui kasutad elektroonilist tööaja mõõtmist, siis saad lisaks veel raamatupidajatel töökoormust vähendada, sest kui töötaja on tööülesanded sisestanud mobiili rakenduses, siis tehtud töötunnid arvutab kokku juba masin.

PS! Kujuta ette kui palju paberit Sa kokku saad hoida

Kui soovid töötajate efektiivsust mõõtma hakata läbi täpse tööaja arvestuse, siis mine vaata lähemalt www.terake.com

Kui aga vajad lisainfot, siis kirjuta info@terake.com või helista 5681 0000