Enne FMS (farm management system) ostmist peaksite hoolikalt hindama toodet ja ettevõtet, kes seda müüb - peaksite valima FMS partneri, kes hoolitseb oma klientide eest ja arendab oma toodet väga kiiresti. Siin on mõned näited, mida saate oma FMS valikute hindamisel küsida

Kes on tarkvara pakkuja / omanik?

Mõnede programmide omanikud ja pakkujad on sisenditarnijaid või jaemüüjad. Need programmid on tavaliselt odavad või tasuta, sest tarnija pakub tarkvara, et saaksite selle kõrval põhitooteid osta. Üksikud võivad sellist tüüpi kokkuleppega rahul olla - enamik ei ole.

Kas ma pean selle kasutamiseks omama inseneri kraadi?

Teie valitud tarkvara peab olema jõuline ja kohandatav, et oma töövoogu täpselt peegeldada ja seda toetada, kuid see peab olema ka piisavalt lihtne, et kõik saaksid seda kasutada. 

Kes seda juba kasutab?

Kui kavatsete FMS kasutada teiste põllumajandusettevõtete võrdlemiseks, soovite, et need ettevõtted oleksid hästi juhitud ettevõtted, kes oma andmeid hästi haldavad. Sa tahad oma farmi võrrelda edukate farmidega!

Kui kiiresti toodet uuendatakse / värskendatakse?

Tarkvara ei saa kunagi valmis. Alati on midagi lisada, täiendada, parendada, parandada. Sa peaksid FMS võrdlema tänaste funktsioonide alusel ja kui kiiresti nad arendavad uusi funktsioone, mis teid kõige rohkem huvitab. Hea viis selle üle otsustamiseks on küsida müüjalt, millised funktsioonid on eelmisel aastal käivitatud.

Kes on mulle abiks?

Eriti suuremates põllumajandusettevõtetes peab teie FMS partner aitama seadistada tarkvara, koolitada meeskonda ja vastata ootamatutele küsimustele. Enne ostmist peaksite selgelt aru saama, kuidas neid teenuseid osutab, kelle poolt ja kas koolitusel ning värskendustel on lisatasu.

Missioon

Me kasutame tarkvara ja andmeteadusi põllumajandustootmise muutmiseks, läbipaistvuse suurendamiseks ja uute ärivõimaluste loomiseks.