Esinesin 2018 Teraviljafoorumil, mis toimus 27. märtsil Türi Kultuurikeskuses. Foorumil arutati teemal, mis võimaldaks riiklikes andmebaasides sisalduvate andmete kasutamist põllumeeste igapäevases majandustegevuses, kasutades selleks era- või riigisektori poolt pakutavaid tarkvaralisi lahendusi. Mina rääkisin TERAKE näitel teemal "Majanduslik tõhusus läbi tööprotsesside planeerimise".  

Terake operatiivplaanid ja mobiilne ülesannete haldamise rakendus aitab teil oma meeskonda kiiresti ja tõhusalt koordineerida. Lihtsalt määrake kõik õiged väljad, õigete toodete, õiges seadmes ja õigel ajal. Terake on (põllumajandus)ettevõtete juhtimise tarkvara, mis muudab firma käitamise lihtsamaks, asendades arvutustabelid, parandades meeskonnatööd, jälgides ettevõtte kasumlikkust iga päev reaalajas.

Inimtsivilisioonile ja meie planeedile pole midagi rohkem olulist kui põllumajandus: enam kui 7 miljardit inimest sõltub põllumajandusettevõtete tervisliku ja taskukohase toidu tootmisest. Põllumajandusettevõttes kasutatakse üle 40% maast ja 70% kogu maailma mageveest. Põllumajandus on üle 3 triljoni Euro globaalne tööstus ja peamine tööhõive allikas paljudes maailma kogukondades.

Me kasutame tarkvara ja andmeteadusi põllumajandustootmise muutmiseks, läbipaistvuse suurendamiseks ja uute ärivõimaluste loomiseks.

Ühendage operatsioonid põllul kontoriga, muutuvad tööd veelgi tõhusamaks.

Põllukultuuride ja -põlluplaanide koostamine: saate luua oma optimaalse põllukultuuri ja -plaanid mõne hiireklõpsu abil ning olete automaatselt loonud oma tegevuskava ja sisendi vajadused eelseisva saagiaasta jaoks.

Mobiilirakendus: määrates oma meeskonnale päevatööde nimekirjad, veendute, et kõigil on teada, mida nad vajavad, et tööd teha.

Seadmete integreerimine: automatiseerige raamatupidamine ja inventuuri jälgimine, kasutades integreeritud seadmete täppisinstrumentide andmeid ja mõõtesüsteeme.

Sisendid. Sisendkasutuse jälgimine: analüüsige oma sisendkasutust ja kulusid, et teada saada, kas olete seatud eelarve piirides.

Finantsid. Teadlikud rahalised otsused

Kasumi analüüs: vaadake rahalisi toetusi, mida iga väli teeb teie kasumi reale. Saate pildi oma finantsolukorrast, kui planeerite oma tegevused. Jälgige jooksvat prognoosi, et kohandada kurssi kogu hooaja jooksul. Hinda plaani toimivust lähtuvalt aktuaalsusest ja avasta võimalused järgmise aasta parandamiseks.

Põllul jälgige jooksvat prognoosi tegevuste ja tulemuste kohta.

Põllukultuuride nimekiri: jälgige oma põllukultuure reaalajas - materjalid liikumised põllule ja põllult sihtkohta.  Kombineerige iga põllu saak, kui see on koristatud, nii et te teate, mis seisu te olete kui olete raporteid valmis saanud.

Aruanded.

Tootmisväljund: genereerige iga kulukoha jaoks kohandatavaid aruandeid. Taotlused: esitage reguleerivatele asutustele täielikud ja üksikasjalikud tootmisdokumendid. Automatiseerige oma põlluraamat ning teavitage PRIA’t ja teisi riigiasutusi.

Kasuta API-t ja liidesta Terake oma tänase tarkvaraga!

API teeb andmete sünkroniseerimise teiste aplikatsioonidega lihtsaks. TERAKE tarkvarast on võimalik pärida objekte, kuupäevasid, töötajaid, tööaega, materjale jne.

Karel Kuningas (Terake): Majanduslik tõhusus läbi tööprotsesside planeerimise