Häid näpunäiteid, kuidas farmis igapäevaselt kogutud andmed enda kasuks tööle panna ja mida üldse jälgida. Loe täispikkuses originaalteksti siit
Põllumajandusnõustaja Karel Kuningas andis häid ja huvitavaid näpunäiteid, kuidas farmis igapäevaselt kogutud andmed enda kasuks tööle panna ja mida üldse jälgida.
Muuta saab asju, mida on võimalik mõõta! Eesti kliimas on vaja teada, mida me iga päev teeme. Lugedes kasumiaruannet ja keskendudes ainult selle viimasele numbrireale, ei saa me piisavalt infot, et teha õigeid otsuseid. Ei ole mõistlik keskenduda minevikule, vaja on vaadata laiemat pilti. 
Selleks on kasulik  konsolideerida oma andmed kokku üheks juhtimislauaks ning kasutada nutikaid mõõdikud. Mõõta tuleb tegevusi, mis avavad tulemuste ja tegevuste vastastikuse mõju, ei tasu piirduda ainult tulemuste fikseerimisega.
Näiteks silo saab teha aastas ainult 20-30 päeva jooksul. Kui seal midagi viltu läheb, siis kannatab ettevõtte tulemus terve aasta. Igapäevases piimatootmises juhtub iga 8, 12 jne. tunni järel midagi (lüpsmine, söötmine jm.). Nendest tegevustest saame andmeid, mille põhjal on võimalik teha uusi otsuseid. Ei ole vaja oodata 3 kuud, et midagi muuta, vaid muutused saab sisse viia juba täna. Tuleb teha õigeid valikuid, tekitada mingid harjumused ja muuta andmete jälgimine endale meeldivaks.